SLİPKNOT TURKEY FAN SİTESİ


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ünlü Rock Müzisyenleri Çok Yaşamıyor..

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Ünlü Rock Müzisyenleri Çok Yaşamıyor.. Bir Salı Haz. 10, 2008 4:59 pm

Ünlü Rock Müzisyenleri Çok Yaşamıyor..

Otis Redding, Sid Vicious, Buddy Holy ve Elvis Presley, Freddie Mercury ve Joey Ramone gibi rockçıların ölüm sebebi ne?


İngiltere'de gerçekleştirilen bir araştırma, r0;hızlı yaşa, genç ölr1; felsefesini benimseyen rock yıldızlarının yaşamlarının normal insanlara göre çok daha kısa olduğunu ortaya koydu. Erken ölen rock yıldızlarının ortalama ömrünün, Kuzey Amerika'da 42, Avrupa'da ise 35 yıl olduğunu belirlendi.

Liverpool'daki John Moores Üniversitesi Sağlık Merkezi'nden Prof. Mark Bellis'in liderliğinde gerçekleştirilen araştırma, rock yıldızlarının yaşam tarzları büyüteç altına alındı.

The Guardian gazetesince yansıtılan araştırma sonuçlarına göre, r0;hızlı yaşa, genç ölr1; yaşam felsefesini benimsenen rock yıldızları, normal insanlara göre çok daha kısa yaşıyor.

Genç yaşta ölen 100 rock yıldızının incelendiği araştırmayı yürüten bilim adamları, rock ve pop yıldızlarının ve normal vatandaşların yaşam sürelerini karşılaştırdılar. Bu çalışmalar, rock yıldızlarının listelere ilk girmeye başardıktan sonra geçen ilk beş yıldaki ölüm oranının normal insanlardan üç kat daha fazla olduğunu gösterdi.

Gerçekten r0;hızlı yaşamanın genç ölüme yol açtığır1;nı kanıtlayan araştırma, genç ölen rock yıldızlarının ortalama ömrünün Kuzey Amerika'da 42, Avrupa'da ise 35 yıl olduğunu ortaya koydu.

Prof. Mark Bellis ve ekibi, 2000 yılında 200 binden fazla kişinin katılımı ile gerçekleştirilen bir anketin sonucunda belirlenen tüm zamanların en iyi bin albümü kataloğuna girebilen bin 64 sanatçısını inceledi.

Bu sanatçılardan 100'ü, 2005 itibariyle vefat etmişti. Ölen 100 sanatçılardan 16'sı kazadan, 19'u uyuşturucu ve alkolden ölmüştü.

Araştırma da, bir rock yıldızı için en tehlikeli dönemin başarıya ulaşmadan sonra geçen ilk beş yıl olduğunu da gösterdi.

Genç ölen rock yıldızları arasında Otis Redding (26), Sid Vicious (21), Buddy Holy (22) ve Elvis Presley (42) de bulunuyor. Freddie Mercury ve Joey Ramone de 40 yaşlarında hayata veda etti.

Kullanıcı profilini gör http://slipknoturkey.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz